Навчаємось граючись

Переглянути вміст рубрики 

"Навчаємось граючись"


Тема.     Додавання і віднімання числа 9 з переходом через десяток. 

 Мета: розвивати в учнів уміння додавати і віднімати число 9 з переходом через десяток , розвивати вміння й мислення учнів, виховувати дружелюбність.







                                                                         Хід уроку
Організація класу
Привітання
Продзвенів уже дзвінок
Всім пора нам на урок
Встаньте всі рівненько
Привітаємось гарненько
-         Добрий день!

Вступне слово.
Так, діти, до нас , дійсно, завітав веселий та кмітливий Капітошка і на своїй хмаринці приніс нам багато цікавих і різноманітних завдань. Якщо ми з вами виконаємо всі ці завдання наприкінці уроку нас чекає сюрприз.




Каліграфічна хвилинка
Назвіть найбільше одноцифрове число. Так цифра 9 – акробатка у нас сьогодні в гостях. Так саме сьогодні ми повторимо написання цієї цифри.
Щоб цифри правильно писати
Хвилинку каліграфії треба почати.
Пригадаємо як пишеться цифра 9.
Математичний диктант
-         знайти суму чисел 4 і 8
-         знайти різницю чисел 15 і 8
-         збільш 6 на 8
-         зменш 16 на 8
-         І дод 5,ІІ дод – 8.Знайди суму
-         Від числа 14 відніміть 8. Яке число отримали?

Усний рахунок
8 сливок з’їв Семенко
І одну мала Оленка
Друзі, ви б не полічили,
 Скільки сливок діти зіли?  
 Подивіться угорі
На ялинці – снігурі
Тут-4 і 5 – там
Дайте лік всім снігурам
Ось до класу на урок
Залетіло 7 сорок
Дві пізніше прибуло
Скільки всіх птахів було
Посадив ведмідь в лісочку
3 берізки 6 дубочків
Рахувати сам не вмів
І зозулю запросив
Почала вона літати
Почала вона кувати
 Та не може полічити
Нумо, ви допоможіть!
 -Вправа з лего ."Встав пропущене число"





Сьогодні на уроці ми навчимося додавати і віднімати числа 9 з переходом через десяток, та знаходити периметр прямокутника. 
Складання таблиць додавання, віднімання числа 9
Розглянемо суму чисел 2+9. Поміняємо місцями доданки. Ми знаємо, що 9+2=11. Чи буде сума 2+9 теж 11? На основі якої властивості(переставної властивості додавання)
Табл віднімання складемо на основі табл. Додавання.

9+9=


Первинне закріплення            

Фізкультхвилинка

Розвиток математичних дій
На парті у кожного учні конверт з геометричними фігурами. Учитель пропонує знайти серед фігур прямокутник, виміряти його сторони і накреслити його сторони.
Прямокутник зі сторонами 5 см і 2 см. ( учитель креслить на дошці)
-         Самостійно № 225


Підсумок

Немає коментарів:

Дописати коментар